Dostáváme se k třetí, tedy žluté směrnici, pro vedení podniku podle Ekonomiky společenství. Řeč bude o spiritualitě a etice.
Přemýšlíte nad tím, jak by se měla projevovat vaše víra v Boha i v podnikání? Položili jste si někdy otázku, jaký je vůbec rozdíl mezi slušným chováním, profesionalitou, týmovou spoluprácí a životem z víry? Jakou hodnotu přináší do dobrého chování duchovní rozměr?
O Ekonomice společenství hovoříme s podnikatelem Petrem Láskou a manažerem Jakubem Juráskem.
EKONOMIKA SPOLEČENSTVÍ VI.
Music by Scott Holmes.
V dalším pokračování se zaměříme na třetí směrnici, která má žlutou barvu, a do hloubky řeší význam spirituality a etiky.
Celý text oranžové směrnice:
Spiritualita a etika
Práce v ES je chápána nejen jako příležitost k profesionálnímu růstu, ale také k růstu duchovnímu a etickému.
Podnik se zavazuje k reálnému dodržování zákonů a působí pro jejich změnu a zlepšení. Chová se korektně ve vztahu k daňovým úřadům, kontrolním orgánům, odborům a institucím. Uvědomuje si, že kvalita pracovního života je podstatnou dimenzí pro realizaci osoby, pro rozvoj povolání pracovníka i lidské bytosti jako takové.
Kdo pracuje v podniku ES, naučí se oceňovat také těžkosti a utrpení na pracovišti a činí z nich vzácné příležitosti růstu a zrání. Při definování charakteru a kvality svých produktů se podnik zavazuje nejen k respektování smluvních povinností a podmínek, ale také k vyhodnocení vlivu svých produktů na dobro osob, kterým jsou určeny, a na životní prostředí.
Poslechněte si také předchozí díly:
Music by Scott Holmes.