Projekty - žádosti o podporu

Nadlehčované vozíky

Chvála Kristu

Nabízím někomu z křesťanských podnikatelů možnost vyrábět nadlehčovaný invalidní vozík, jako alternativu k již stávajícím ručním nebo elektrickým vozíkům. Nápad je evidován pod značkou UV 30 122 u Úřadu pro patenty a vynálezy v Praze. Nadlehčovaný invalidní vozík je alternativou tohoto evidovaného zařízení. Pokud chcete odkoupit dispoziční práva, nebo mým přispěním jej technicky dotvořit tak Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Výkres a technický popis přikládám.

Obrazek 7

Technický popis:

Nadlehčovaný invalidní vozík je tvořen čtyřmi tubusy 1 osazenými elektromotory 2,sacími vstupy s vrtulemi 3 a výtokovými tryskami 7 .K pohonu elektromotorů slouží lithiové akumulátory a k nadlehčování plyn Helium soustředěný v zásobníku .Plyn je dle potřeby čerpán do prostoru pod (5) i nad sedící osobou ( 4),tak aby nadlehčoval z jedné nebo dvou třetin celé váhy osoby i s vozíkem. Další třetinu tvoří svým tahem elektromotory,jenž vozík pozvednou a pohánějí vpřed a zároven zajištují stabilitu celého zařízení,otáčení a brždění (zpětným tahem).Dalšími prvky jsou skládací střecha 4 (možná nemusí být skládací),dále přední osvětlení 11 a zadní osvětlení 10 s blinkry,ovládací páčky 6 ,kluzáky křesla 14 a šuplík vložených agregátů 12 .

Výhody zařízení:

Toto zažízení má výhodu tu,že nepotřebuje ke svému provozu bezbariérové řešení budov ,chodníků apod. Svou šíří 6o cm a výškou max 190 cm projde všemi běžnými vstupy a lze se jím tak pohybovat jak po bytě ,tak ve venkovním prostředí.Pro zcela nemobilní může být ovládáno dálkovým ovladačem v rukou doprovázející osoby.Dále by mohlo být po určitých úpravách(stojící varianta) eventuelně používáno při kontrolních,či montážních výškových pracích ,monitoringu,focení,natáčení apod..