fbpx

Podpora

Zpracování projektu rekonstrukce charitní budovy v Hranicích

V Charitě Hranice se věnujeme více než 1000 lidem každý rok. Patří mezi ně především senioři a dlouhodobě nemocní, lidé s tělesným, mentálním či kombinovaným postižením, sociálně ohrožené děti a mládež, umírající a lidé v nouzi. Mezi služby, které poskytujeme, patří zejména pečovatelská služba, domácí zdravotní péče, osobní asistence, domácí péče hospicového typu, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež nebo charitní šatník či půjčovna kompenzačních pomůcek. U 80% klientů se jedná o terénní službu, kdy dojíždíme pomáhat lidem přímo do jejich domácností.

Svoji práci vykonáváme kvalitně již 20 let, což potvrzuje vysoká spokojenost našich klientů.

budova pro Charitu HranicePodmínky, za jakých naši zaměstnanci pracují, však nejsou dobré. O dlouhodobém podfinancování mezd pracovníků v sociálních službách se všeobecně ví. Stejně tak se v poslední době stále více mluví o neudržitelném stavu financování domácí zdravotní péče, kterou také poskytujeme. Obojí je běh na dlouhou trať a my se v rámci celostátní organizace Charita ČR snažíme o zlepšení podmínek v těchto oblastech. Neméně významné je ovšem i dostatečně kvalitní zázemí pro naše pracovníky a klienty, kteří k nám přicházejí. V Hranicích máme v současné době k dispozici nájemní prostory, které pro nás znamenají nejen každoroční finanční zátěž, ale potýkáme se zde i s problémy, které vytváří našim pracovníkům a klientům technicky neodpovídající a někdy i nedůstojné prostředí. Přestože jsme za tyto prostory vděčni, je naší snahou mít stabilní a kvalitní zázemí, kde bychom centralizovali své služby a které by nabízelo i možnosti pro náš rozvoj.
V rámci našich možností jsme ke zlepšení v dané věci již podnikli prvotní kroky. Ve spolupráci s olomouckým arcibiskupstvím se nám podařilo najít vhodné prostory. Určité stavební úpravy, které bývalý majitel realizoval, měly spíše udržovací charakter a před dalším využíváním budovy je tak nutné provést rozsáhlejší rekonstrukci celého objektu. Za tímto účelem hledáme projekční kancelář či projektanta, který by zpracoval projektovou dokumentaci v rámci své firemní filantropie nebo za přijatelných cenových podmínek. Na základě zpracovaného projektu budeme moci žádat o nezbytné finanční prostředky z veřejných a dalších zdrojů na odkoupení budovy a její opravu.


Za jakékoli informace, pomoc nebo nabídky budeme velmi rádi.

Martin Fujdl

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: 737 711 488

ZPĚT

NENECHTE SI UJÍT NOVINKY Z KOMPASU

Zajímavé informace a pozvánky na cluby, semináře, konference či duchovní obnovy.

  • KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.

  • Holická 47, 779 00 Olomouc

  • info@krestanskypodnikatel.cz

  • Č. Ú.: 115-6824330237/0100