fbpx

Podpora

Jmenuji se Martin Hrdlička a jsem předsedou rady spolku Svatá Ludmila 1100 let. Tento spolek, který realizuje stejnojmenný projekt, vznikl z iniciativy obce Tetín, kde jsem starostou. Zakládajícími členy spolku jsou také města Mělník a Roztoky a farnosti Beroun a Roztoky.

Svatá Ludmila je první českou ženou známou jménem, první českou panovnicí a světicí, zakladatelkou Přemyslovské dynastie a babičkou a vychovatelkou sv. Václava. Často je tedy nazývána jako matka našeho národa.

Posláním spolku a projektu Svatá Ludmila 1100 let je péče o odkaz svaté Ludmily v ohledech jeho uchovávání, šíření a prezentování široké veřejnosti, tak aby v roce 2021 došlo k důstojnému uctění její mučednické smrti, která se v roce 921 odehrála na Tetíně.

Cílem spolku je důstojné připomenutí zmiňovaného výročí prostřednictvím četných aktivit, ale zejména uskutečněním národní ekumenické poutě na Tetín. Dále si projekt klade za cíl posílit úctu k této významné ženě české historie, podpořit národní identitu současné společnosti a vytvářet hodnotnější kulturní i životní prostředí pro současné generace. Spolek zmíněné cíle naplňuje prostřednictvím pestrých náboženských a kulturně-společenských akcí, prostřednictvím tvorby audiovizuálních či jiných uměleckých děl, ale i skrze péči o krajinu a památky nejen ve. Za více jak rok existence spolku se nám podařilo uspořádat řadu akcí a získat četné záštity od krajských či celorepublikových institucí.

Náš spolek je neziskovou organizací, jeho činnost je umožněna především díky dobrovolnické práci a vůli komunity v jednotlivých městech a obcích, ať už jsou členy spolku či ne. Významnou částí se na financování provozu spolku podílí také sponzoři z řad soukromých podnikatelů. Naše aktivity se neustále rozrůstají, hledáme proto partnery, kteří by chtěli naše snažení podpořit ať už finančně, materiálně či jiným způsobem. Jakékoliv zapojení do projektu vítáme! Pokud Vás spolek a projekt Svatá Ludmila 1100 let zaujal a chtěl/la byste se dozvědět více, velmi rád se s Vámi setkám já osobně anebo jiný zástupce spolku. Neváhejte nás kontaktovat.

Mnohokrát děkuji,

Martin Hrdlička

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ZPĚT

NENECHTE SI UJÍT NOVINKY Z KOMPASU

Zajímavé informace a pozvánky na cluby, semináře, konference či duchovní obnovy.

  • KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.

  • Holická 47, 779 00 Olomouc

  • info@krestanskypodnikatel.cz

  • Č. Ú.: 115-6824330237/0100