Články

Připravujeme pro Vás

 • KOMPAS club – Modlitební setkání při zpytování vědomí

  KOMPAS club – Modlitební setkání při zpytování vědomí

  Od ledna se budeme scházet každý měsíc.

  Liché měsíce v Olomouci a sudé v Praze.

  Doposud jsme si na naše cluby zvali zajímavé hosty z řad podnikajících křesťanů. Nyní do svého středu pozveme Ježíše Krista, abychom se společně modlili a duchovně rostli.

  Při modlitbě nás bude doprovázet kapucín br. Radek Navrátil. Ukáže nám, jak využít starobylou modlitební praxi zvanou examen, nebo také zpytování vědomí. Pozor, nikoli svědomí. Naším cílem nebude, abychom se před Bohem obviňovali a plakali nad svými vinami. Zpytování vědomí nám otevře oči pro Boží působení v našich životech. Kdo zpytuje vědomí, roste v radosti i v lásce a plody této modlitby jsou trvalé.

  Registrace

  Pozvání br. Radka

  Program

  KDY

  14. ledna v Olomouci

  13. února v Praze

  • 17.00 – Mše svatá

  • 18.00 – Společná modlitba

  • 19.30 – Agape

  KDE

  Olomouc – Kostel Zvěstování Páně na Dolním náměstí; poté přejdeme (150m) do Penzionu TÕDE na Hrnčířské 14.

  Praha – Kostel Panny Marie Andělské na Loretánském náměstí; poté přejdeme (50m) do klášterní kaple sv. Vavřince uvnitř kláštera

  Registrace

 • 2. - 6. 1. Dny ztišení a modlitby v klášteře

  Rezervovali jsme 12 míst v trapistickém opatství Nový Dvůr. Zveme všechny, kdo hledají vhodné podmínky pro ztišení, aby načerpali nové síly do každodenní práce v roce 2019!

  V průběhu svého pobytu se společně s mnichy zúčastníme v kostele mše svaté a modlitby církve. Zbývající čas budeme mít k osobní modlitbě a četbě. Můžeme se také setkat s knězem, který bude k dispozici či požádat o manuální práci.

  Snídaně, oběd a večeře jsou zajištěny. Jídla bude dostatek, proto není nutné si přivážet vlastní jídlo. Hosté jedí mlčky. Při jídle poslouchají hudbu a v poledne četbu z refektáře mnichů. Pomáhají při přípravě a úklidu stolů a také při umývání nádobí.

  V prostorách domu hosté zachovávají ticho jako vzácný majetek, společný všem. Proto není k dispozici internet a mobily zůstanou vypnuté.

  Cesta k opatství

  Autobusem: Praha–Plzeň–směr Karlovy Vary – vystoupit na zastávce Bezvěrov (9,3 km pěšky po silnici) nebo Nežichov, roz. (6,5 km) nebo Toužim (11 km).

  Vlakem: nádraží Teplá (11 km).

  Do opatství přijedeme 2. 1. 2019 před nešporami, tedy před 17.15.

  Registrace

  Zájemci mohou také kontaktovat Marka Chvátala emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


 • KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.

 • Holická 47, 779 00 Olomouc

 • info@krestanskypodnikatel.cz

 • přihlášení