Duchovní obnova 2020

O smíření

Vranov u Brna, 5. až 8. 11. 2020

Duchovní obnovu povede P. Josef Suchár

josef suchar tomas kutilP. Josef působí jako farář na poutním místě v Neratově. Do nedávna sloužil jako prezident Diecézní charity Hradec Králové. Mezi jeho nejznámější počiny patří právě úsilí o návrat života do vysídleného Neratova. Původně šlo o obec obývanou Němci. Po sametové revoluci se P. Josef začal zasazovat o rekonstrukci zdevastovaného kostela. Souběžně se snažil o návrat běžného života do této horské vesničky. Dnes Neratovem proudí tisíce poutníků a stal se také domovem lidem s hendikepem. Mohou tam vést svobodný život, pracovat a smysluplně trávit čas.

Josef Suchár má mnoho zkušeností. Řešil řadu krizových situací. Zná kontext života církve i za našimi hranicemi a vnímá znamení doby. Jeho doživotním cílem je budovat Neratov jako místo poskytující smíření. Smíření lidí navzájem. Smíření člověka s Bohem. A smíření dávných křivd.

Magazín Forbes zařadil P. Josefa mezi 17 výjimečných.

Foto Tomáš Kutil.


Dotazy pište Marku Chvátalovi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přihlásit se na Duchovní obnovu 2020

Pohlídáme děti od tří let včetně. Mladší děti zůstávají v péči rodičů.

Znáte dobrovolníka, který by se zapojil do hlídání dětí? Dobrovolník bude mít pobyt i stravu zdarma. Navíc mu příspějeme na náklady spojené s jeho cestou na Vranov.

Po registraci Vám přijde na email potvrzení. Před začátkem události Vás budeme s předstihem informovat o podrobnostech a programu.

Cenu vypočítáme podle obsazenosti pokojů, objednávky stravy ad. Cena se pohybuje od 3.000 Kč pro jednu osobu do 12 000 Kč pro dva dospělé a pět dětí.

Dotazy pište Marku Chvátalovi na info@krestanskypodnikatel.cz.

NENECHTE SI UJÍT NOVINKY Z KOMPASU

Zajímavé informace a pozvánky na cluby, semináře, konference či duchovní obnovy.