Dny ztišení – červenec 2020

Ticho není ztráta času

Od pondělního večera 27. až do čtvrtečního rána 30. července 2020 se vydáme na Vranov u Brna do ticha. Budeme se společně modlit a účastnit liturgie.

O poustevnický standard se vám postará manažer KOMPASu Marek Chvátal včetně veškeré komunikace podle potřeby. Zajistíme stravování na celý den, pokud bude zájem. Někteří z účastníků jistě využijí příležitost k postu o chlebu a vodě.

 Do 30. 6. 2020 je cena za ubytování 1500 Kč a za stravu 800 Kč.

Od 1. 7. je cena za ubytování 2000 Kč. Přihlásit se je možné do 20. 7. 2020.

Ano, chci prožít dva dny s Pánem

„Bůh může dát za dva Dny v tichu mnoho věcí do pohybu,“ říká Marek Chvátal

„Vím, že kdybych nejel na lednové Dny v tichu, nebyl bych tak dobře připraven řešit komplikované situace, a to nejen pracovní, které v průběhu roku přišly,“ říká Marek Chvátal, projektový manažer sdružení KOMPAS Křesťanský podnikatel a jedním dechem dodává, že za celé dva dny prožité v tichu Pán Bůh dá v životě člověka věci do pohybu.

První Dny v tichu, které sdružení KOMPAS pořádalo, proběhly u bratří trapistů v Novém Dvoře a rytmus dne se odvíjel od komunitních modliteb. I díky pozitivní zpětné vazbě od účastníků se uskutečnily znova a to v Neratově v Orlických horách. Dny v tichu nejsou klasickým duchovním cvičením, jsou spíše časem ztišení, v němž mohou křesťanští podnikatelé získat cenný odstup od shonu všedních dní.

A jakou podobu má toto dvoudenní zastavení? „Na místo konání se sjedeme večer předem. Další den začneme modlitbou a pak si prostě dovolíme být celý den beze slov a hluku. No a tak je to oba dny. Pomyslnou kostru dne tvoří společné modlitby a každý, kdo projeví zájem, může mluvit s přítomným knězem nebo využít možnosti ke svátosti smíření. Obvykle je taky v kapli či kostele vystavena Nejsvětější svátost oltářní a kdo chce, může kdykoliv adorovat,“ popisuje Dny v tichu Marek Chvátal z KOMPASu.

Ano, chci zažít to samé

Zkušenost ticha není pro každého snadná a stává se, že je člověk vystaven nepříjemným pocitům pramenícím ze skutečností, které jsou v každodenním životě potlačeny. I pro tyto případy je na místě připravena důvěryhodná osoba, za níž může každý účastník kdykoliv přijít. Společně pak hledají cestu, jak nastalou situaci řešit.

Letní Dny v tichu proběhnou od 27. do 30. července na Vranově u Brna. Správu nad tímto poutním místem má řeholní komunita bratří paulánů a jeho tradice sahá až do 13. století. Klášter, který je vyhledávaným duchovním centrem, se nachází v krásné přírodě Moravského Švýcarska, pouhých 12 km od Brna. Přihlašovat se můžete až do 20. července. Ti co se přihlásí do konce května, mohou využít zvýhodněnou cenu ubytování. Na celé akci je také plně postaráno o stravování všech zúčastněných.

„Lednových Dnů v tichu se účastnilo šest podnikatelů. Dva z nich zažili zkušenost ticha vůbec poprvé a byli nadšení! Prý si takový duchovní luxus ještě nikdy nedopřáli a čas plně věnovaný Pánu Bohu se pro ně stal konkrétním ujištěním o Jeho blízkosti, péči a vedení,“ zakončuje Chvátal.

Autor textu: Alžběta Kalábová

Přihlásit se na dny ztišení na Vranově u Brna

Od pondělního večera 27. až do čtvrtečního rána 30. července 2020

Do 30. 6. 2020 je cena za ubytování 1500 Kč a za stravu 800 Kč.

Od 1. 7. je cena za ubytování 2000 Kč. Přihlásit se je možné do 20. 7. 2020.

Po registraci Vám přijde na email potvrzení. Během krátké doby Vám zašleme fakturu a poprosíme o zaplacení objednávky.

Před začátkem události Vám s předstihem zašleme mail s praktickými informacemi.

Na viděnou se těší

Marek Chvátal

NENECHTE SI UJÍT NOVINKY Z KOMPASU

Zajímavé informace a pozvánky na cluby, semináře, konference či duchovní obnovy.