Verše z Bible

 • "Řekli Petrovi: "Nejsi i ty z jeho učedníků?" On to zapřel: "Nejsem." Jeden z veleknězových sluhů, příbuzný toho, jemuž Petr uťal ucho, řekl: "Což jsem tě s ním neviděl v zahradě?" Petr opět zapřel; a vtom zakokrhal kohout."

  "Jan 18,25-26.27"

  "Uznej a pohleď, jak je to zlé a trpké, že opouštíš Hospodina, svého Boha, a ze mne strach nemáš."

  "Jeremiáš 2,19"

Duchovní cvičení pro podnikatele a jejich rodiny

Více informací zde.

Články

Modlitba mi pomáhá ve vztahu s klienty

Modlitba mi pomáhá ve vztahu s klienty

Jiří Jemelka spoléhá při konfliktních situacích se svými klienty na Boží pomoc. Vytrvale se za ně modlí. Díky tomu se po čase konfliktní situace uvolňuje, vztahy se prohlubují a otvírají ke spolupráci.

Přečíst celý článek

Svědectví o

Svědectví o "povolání"

Baví mě hrát si s významem slov, nacházet různé úhly pohledu, přemýšlet nad tím, co mohu dělat „jinak“. Když jsem dostal nabídku napsat článek, jediným zadáním byl článek pro cílovou skupinu - lidé podnikaví, tvořící, produkující a věřící. Tak si říkám, že tady už mám první význam – vyslyšel jsem volání Marka Chvátala (koordinátor KOMPASu) a kývl jsem na něj :-). Ale od začátku.

Přečíst celý článek

Svědectví

Bůh žehná i skrze nezdary

Bůh žehná i skrze nezdary

Manželé Kamila a Patrik Báťkovi vyrábí přes sedm let bylinkové sirupy. Jejich produkce rychle roste, což vnímají jako Boží požehnání. Jeho péči ale dovedou vnímat i v okamžicích, kdy musí jak v práci tak doma překonávat překážky.

Přečíst celý článek

S Láskou ve firmě

S Láskou ve firmě

Poprvé jsou hosty našeho Svědectví manželé, Petr a Jana Láskovi. Petr podniká od roku 1991. Založit firmu ale bylo jejich společné rozhodnutí.

Přečíst celý článek

Formace

Povolání podnikatele I.

Povolání podnikatele I.

„Pro křesťana podnikatele je právě teď čas, který žádá svědectví víry, důvěru v naději a uskutečňování lásky.” Těmito slovy uvádí do problematiky podnikání podle křesťanských hodnot dokument Papežské rady spravedlnost a pokoj Povolání podnikatele.

Přečíst celý článek

Rubrika Formace

Rubrika Formace

Otevíráme novou rubriku rozhovorů. V ní se budeme zaměřovat na témata dotýkající se podnikání a spirituality.

Přečíst celý článek

Podporují nás

Host: P. Stanislav Přibyl (generální sekretář ČBK )

Moderuje: Mgr. Marek Chvátal

KOMPAS club: V adventní době se snažíme najít hosty, kteří vykonávají podnikatelskou nebo manažerskou činnost uvnitř církve. Pro setkání v Praze přijal naše pozvání generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl.

Náš rozhovor vycházel z pestrého životopisu P. Přibyla. V 90. letech vstoupil do kongregace redemptoristů. Již po deseti letech se stal provinciálem tohoto řádu. O pár roků později mu přibyla funkce prezidenta Arcidiecézní charity Praha. Vedle práce stále studuje. Kromě teologie se věnuje studiu finančního managementu a dějinám umění.

Na záznamu také uslyšíte, co zahrnuje práce generálního sekretáře, nakolik zná P. Stanislav Přibyl naše biskupy a jak velký na ně může mít vliv.

Kompas PRUVODKA audio 2a

Kompas PRUVODKA audio 2b

 • KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.

 • Holická 47, 779 00 Olomouc

 • info@krestanskypodnikatel.cz

 • přihlášení