Podpora

 • Pomoc pro vážně nemocného Václava Plíška

  Zveřejňujeme prosbu o pomoc pro rodinu křesťanů, kterou potkala neuvěřitelná série tragédií. Jedná se bohužel o pravdivý příběh. Informace jsme si ověřovali.

  Z dopisu Václava Plíška

  Odstěhovali jsme se z Prahy do Skalice u Frýdku-Místku, aby manželka měla v častých zdravotních problémech pomoc od rodičů. A v té době jsme začali na zahradě rodičů stavět dům. Pracuji stále jako kameraman v televizi Noe. Ke staršímu synovi Jakubovi se nám po delší době narodil syn Filip. A ten nám v sedmi týdnech věku onemocněl těžkou virovou infekcí. Dva a půl měsíce bojoval o život. Manželka ho v nemocnici pokřtila v nebezpečí života. Nyní má poškozené tlusté střevo. Často pobývá v nemocnici. Trpí ulcerozní kolitidou, která se za poslední rok výrazně zhoršila. Nyní zjišťují, že to bude asi jiná, závažnější diagnóza. Relapsy onemocnění jsou každé dva měsíce a každý z nich je horší, než ten předešlý. Období mezi relapsy jsou kratší, než by k regeneraci potřeboval. V průběhu relapsu má až 20 krvavých stolic denně, křečovité bolesti břicha doprovázené nechutenstvím a únavou. V období remise i relapsu je potřeba se vyhýbat potravinám, které netoleruje (rýže, rýžová mouka, rýžová krupice, rýžový škrob, ovesné vločky, zelí, brambory, rafinovaný cukr, některé druhy ovoce v čerstvém stavu…) Od ledna užívá kortikoidy a nyní čtyři měsíce imunosupresiva, v důsledku terapie přestal růst. Manželka byla v obtížných podmínkách s ním. Sama má velké zdravotní problémy s bolestmi hlavy, které vyústily v permanentní. Trápí nás hlavně finanční stránka. Protože manželka Ludmila se stále stará o syna Filipa, má jen malý příspěvek na péči, a tak nám chybí její příjem. Máme dluhy, které těžko splácíme a ve stavbě domu nepokračujeme. Dům je nedodělaný a tak bydlíme 3 roky bez kolaudace.

  Měl jsem teď zvláštní týden. V úterý mi paní doktorka v nemocnici oznámila, že mi zbývá pár měsíců života. Mám pokročilou rakovinu slinivky, která už metastázuje do jater a do cév a ukázala mi i podrobně na skenu metastázy z CT vyšetření.

  A teď se s tím musíš poprat! Říkala, že to je tak pokročilé, že se s tím nedá nic dělat operativně. A že je jí to velmi líto. Říkala, že můžou jen zkusit chemoterapií prodloužit o trochu život. Ale vyléčit nejde. Mám si vybrat, kam chci jít. A tak slyšíš to lidské - lékařské stanovisko - konečná. Horizontála. Ale přes tu všechnu beznaděj zůstal člověk klidný. To je ta druhá stránka, ke které se upíná celý můj život. Vertikála. Bůh, který to přesahuje, který nás má rád. Ke kterému se snažím celý život kráčet, i když s různým klopýtáním.

  A tak v okamžiku je to tady! Asi dříve, než jsi chtěl. A vzpouzet se ale vůbec nechceš, to bys porušil vše, za čím jsi pořád stál. A ještě Tě něco uklidňuje a dává Ti klid. Přesto ale přicházejí různé otázky typu: kdo zajistí rodinu, když jsi ji živil. Kdo dodělá dům, kdo pomůže vychovat syny, kdo pomůže manželce, když je nemocná, kdo, kdo… Jsou to sice asi druhořadé otázky, ale pěkně dovedou znepokojit. První je nyní důvěra v Ježíše, dobrého Boha. Věřím a prosím ho modlitbou o milost uzdravení o zázrak. O sílu přijmout Jeho vůli. Vím, že v Něho mám důvěru a také Jemu plně důvěřuji. Tak také především prosím o modlitbu i tvoji rodinu, spolupracovníky, známé.

  Řeším teď o to více otázky jejich budoucnosti, přežití. Dnes jsem byl na pouti na Turzovce, nemáme to daleko, hodinu cesty. Byl tam takový zvláštní klid. Zítra odpoledne (23. 9.) odjíždím s manželkou do Brna, kde v pondělí ráno nastupuji do Masarykova onkologického ústavu na Žlutý kopec, kde si udělají své odběry a začnou do mne pumpovat jedy v podobě chemoterapie.

  Nyní nevím, co bude následovat. Neztrácím naději. Hospodin, Bůh je velký a mocný a stále nás vede. Prosím o zázrak k oslavě dobrého Boha…“

  Jeho číslo účtu je 135217784/0300

 • Auto pro Domácí hospic sv. Zdislavy

  Posláním domácího hospice sv. Zdislavy je pomáhat nevyléčitelně nemocným lidem, u kterých byla ukončena léčba vedoucí k vyléčení. Je poskytována těm, kteří chtějí dožít doma, a o které jejich blízcí mohou a chtějí celodenně pečovat. Rodinní příslušníci nebo jiní pečující mohou být unaveni z nepřetržitě poskytované pomoci, proto součástí hospicové péče je možnost využit odlehčovací službu. Ta nabízí blízkým možnost odpočinku tím, že péči o jejich blízkého na určitý čas převezme a pomáhá nemocnému např. s osobní hygienou, podáním jídla apod.

  Pro rodinu je někdy velmi těžké si představit, jak doprovázení doma zvládnou. Snažíme se proto být oporou po odborné i lidské stránce jak pacientovi, tak i rodině. Ze zkušenosti víme, že i v domácím prostředí je možné dobře zvládnout bolest i jiné symptomy, které jsou s nemocí spojeny. Proto naše nabídka pomoci zahrnuje péči o pacienta v oblasti zdravotní, sociální, duchovní i duševní. Každý nemocný si z naší nabídky může vybrat to, co si přeje. Vždy je ale využita zdravotní péče. Na základě získané důvěry si rodina často vyžádá pomoc pečovatelek. Podpora psychoterapeuta je využívána taktéž.

  Domácí hospic sv. Zdislavy se výrazně proměnil na zdravotně sociální službu v roce 2014, kdy vedoucí, Mgr. Eva Vráblová, přizvala ke spolupráci primáře MUDr. Ladislava Kabelku, PhD. Od té doby byla nastartována spolupráce s dalšími lékaři, z toho i s jedním zubním lékařem. V týmu pracuje cca 9 zdravotních sester a další sociální pracovníci a pracovníci sociálních službách - pečovatelé. Dalším členem týmu je psychoterapeut a pastorační asistent. Péči zajišťujeme 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

  Spolupráce s pacientem a rodinou vzniká na jejich žádost, na žádost praktického lékaře nebo ošetřujícího lékaře. Vždy je velmi důležitá spolupráce s praktickým lékařem.

  Rodina s podpisem smlouvy dostává pohotovostní číslo, na které se dovolá vždy a může s námi konzultovat případné problémy a obavy. Ze strany rodiny očekáváme, že pokud je to jen trochu možné, využije polohovací elektrické lůžko a další potřebné kompenzační pomůcky a přizpůsobí domácí prostor. Podle vyjádření lékařů se snažíme u pacienta doma vytvářet malou nemocnici. Je nutné, aby se pacientovi dostalo stejné zdravotní péče jako v nemocnici.

  Do rodiny přijíždí hospicový lékař na pravidelné vizity. Při zhoršení zdravotního stavu lékař přijede v kteroukoliv denní i noční dobu. Děje se tak vždy po konzultaci se zdravotní sestrou, která do rodiny vyjíždí první a situaci telefonicky konzultuje se sloužícím hospicovým lékařem. K zajištění naší služby pro všechny žadatele potřebujeme automobily. Vzhledem k tomu, že najedou mnoho kilometrů, dochází k jejich rychlejšímu opotřebení. Pořizujeme ty nejlevnější typy automobilů, protože stále bojujeme s nedostatkem financí. V současné době máme automobilů nedostatek. Zdravotní sestry navštěvují nemocné každý den, vždy záleží na individuální domluvě a zdravotním stavu člověka.

  Prosíme, pomozte nám, abychom mohli naše služby poskytovat všem, kteří nechtějí umírat v nemocnici, ale se svými blízkými a s jejich podporou. Recenze na naše služby jsou vypovídající. Na automobil potřebujeme částku 220.425 Kč. Budeme vděčni i za pomoc částečnou.

  Věříme, že najdeme laskavé a štědré dárce, kteří budou ochotni pomoci. Za jakoukoli podporu jsme nesmírně vděčni.

  Č. ú. Oblastní charity Třebíč: 1520431319/0800, v. s. 628, do poznámky je možné dát KOMPAS, aby bylo poznat, odkud podpora přichází.

  Bc. Jana Karasová, fundraiser Oblastní charity Třebíč

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 • Nové CD Adorare

  Jmenuji se Anna Schnürmacherová a jsem členkou křesťanské hudební skupiny jménem Adorare.

  S Adorare pracujeme na novém CD a hledáme dárce ochotné podpořit naše dílo. Budeme rádi jak za modlitbu, tak jakýkoli finanční příspěvek. Jsme skupina, která žije ze sponzorských darů a dobrovolných příspěvků za koncerty. Naším cílem totiž není na koncertech vydělávat, ale přinášet radost z víry skrz naši hudbu.

  Více informací o nás najdete na www.adorare.cz

  Osobně nás můžete potkat na některém z našich koncertů či večerů chval.

  Pokud se rozhodnete o zaslání finančního daru, tak nám jej můžete zaslat zde: 115-4055430217/0100

  Moc vám za celou kapelu děkuji.

  Anna Schnürmacherová

 • Film: Alenka v zemi zázraků

  Oslovujeme vás ohledně našeho křesťanského filmu, který proběhl kiny v ČR a chystá se do svět. Prosíme o pomoc, chybí nám totiž zaplatit dluh ještě cca ve výši 150 tisíc za překlady a postprodukci a jakákoliv částka nám pomůže.

  Pomoc je možné zohlednit do poděkování v titulcích v připravované vánoční zkrácené verzi pro Českou televizi a v dalších promo možnostech.

  Film

  Autobiografické fantaskní vyprávění, které se pohybuje mezi poezií, snovou mystikou a humorem ve stylu Alenčiných rodinných patálií; Mysteriózní pohádka pro dospělé děti; Film je dokončen vysoce profesionální technologickou formou 4K a svými atraktivními leteckými záběry z Benátek uchvátí každého náročného diváka; Jeho literární předloha od Jany Studničkové vyšla knižně v překrásném provedení z mnoha fotografiemi z filmu v nakladatelství Flétna; Film osciluje mezi západním magickým realismem, východní fantaskní poezií a středoevropskou křesťanskou mystikou a surrealismem; Jak jsem chtěla létat; Alenčino snění o slavnostech a mostech; Labyrintem slavností do ráje srdce svého;

  Scénář, režie, výtvarná koncepce, produkce, střih, hudební režie:

  Jana Kristina Studničková, Otakáro Maria Schmidt;

  Herci:

  Viktorie Stříbrná, Veronika Žilková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Jana Pidrmanová, Tereza Taliánová, Simona Postlerová, Adéla Stodolová, Jana Kristina Studničková, Otakáro Maria Schmidt, Mikuláš Matoušek, Miroslav Herold a další…

  Film podporuje osobně i náš primas český arcibiskup kardinál Dominik Duka

  alenkavzemizazraku.cz

  Otakáro Maria Schmidt a Jana Kristina Studničková představují filmy České televize, které vyšly v madridské filmové společnosti Goya Producciones, v SERIE HISTORIA pro celý svět. Nejnověji také Mendel-otec genetiky a Cyril a Metoděj. K vydání se připravují: University - tajemství evropského zázraku, Relikvie tajemství svatých, Dej mi duši a ostatní si ponech - salesiáni. Misie a hraný film Alenka v zemi zázraků atd.

  KONTAKT: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 602 625 100

 • Etiketa do škol

  Žádáme o podporu výchovného programu na podporu dobrého chování žáků od 1.-9. tříd ZŠ ve školách po celé ČR. Programy jsou zcela praktické, žáci jsou zapojeni do děje a probíhají místo vyučování.

  Reference: www.vychovneprogramy.cz

  Cílem je:

  • zlepšení chování, zdokonalení vystupování
  • rozšíření informací na téma společenské chování
  • zdokonalení osobní prezentace
  • podpora snahy o nápravu a podpora možnosti nového začátku
  • zdůrazňuje se myšlenka: každý den je nový začátek...jak chceš,aby se chovali k tobě, chovej se k nim....vše můžeš napravit.....etiketa, to je snaha o dobrý konec......nauč se druhé chválit....

  Pokud přispějete, budeme moci vylepšovat nabídku, dávat slevy do škol nebo programy úplně nabízet zdarma.

  Krajský úřad Jihomoravského kraje nám povolil veřejnou sbírku na realizaci výchovných programů do škol způsobem - sbírka na bankovní účet. SpZn: S-JMK/85232/2018/OSPŽ Programy jsou na podporu dobrého chování a jsou určeny pro žáky 1.-9. tříd ZŠ. Podpořte nás taky :) č.ú.: 2801451759/2010.

  Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 • Markéta X

  V kostce o mně

  Jmenuji se Markéta Křížková, jsem porodní asistentka a specializovaná dětská sestra, autorka a obchodník. Odborný lektor v rámci postgraduálního vzdělávání na NCO NZO v Brně.

  Více o mně naleznete na: www.marketax.cz

  Tématicky:

  komplexní péče o rodinu (relaxace, zdravá psychohygiena, psychosomatika)

  Plány:

  • dokončit vydání 2 ucelených sérií omalovánek (Těhotenství (vydáno) - Porod - Šestinedělí; Anatomie ženy Evy - Anatomie muže Adama)
  • otevřít autorský mini obchod v Izraeli (do konce roku 2018)
  • akreditovat kurz (žádosti připraveny s dobrozdáním od Ministerstva zdravotnictví k odeslání na MŠMT, MPSV a ČAS)
  • vybudovat výcvikové centrum v Praze

  Potřebuji pomoc:

  • finanční (abych zaplatila tisk)
  • prostorovou ( byt 3 + 1 v Praze), abych vytvořila speciální prostor - vybavení a komplexní zařízení je plně v mé režii (t.č. složeno v několika sklepech...)

  Sama jsem zvládla:

  • vydat a prodat knihu Baby motýlí masáže (doteková terapie pro novorozence a kojence) 2000 ks
  • vytvořit, akreditovat kurz úlevových technik v péči o novorozence a kojence, který probíhá každý rok na NCO NZO v Brně (v současnosti je vyškoleno 100 profi dětských sester)
  • vydat a prodat Těhotenské relaxační omalovánky 1000 ks
  • zajistit vybavení výcvikového centra v Praze

  Spolupracuji:

  • s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem a hlavní sestrou ČR Mgr. Alicí Strnadovou
  • psychology a psychiatry
  • rannou péčí

  Weby:

  www.marketax.cz

  www.babymotylimasaze.cz

 • KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.

 • Holická 47, 779 00 Olomouc

 • info@krestanskypodnikatel.cz

 • přihlášení